top of page

Kontakt

Portrétistka MgA. Pavla Kantorová

PORTRÉTISTKA 

Mgr. MgA. Pavla Kantorová

mail: pavla.kantorova@gmail.com

telefon: + 420 606 521 002

ateliér: Rybkova 23, Brno

IČO: 88388433

CV

 

Vystudovala jsem Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě, Katedru výtvarné výchovy na Pedagogické Fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu výtvarného umění VUT v Brně. Absolvovala jsem studijní zahraniční stáž na Akademii krásných umění v Brescii v Itálii. Zúčastnila jsem se několika uměleckých sympózií a workshopů. Již při studiu jsem začala vystavovat své obrazy. Uspořádala jsem samostatné výstavy nebo byla součástí společných výstav v Praze, Brně, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, Berlíně, Brescii ...

 

S kresbou portrétů jsem začala ve škole, kde portrét a figura byly hlavním tématem studijních kreseb. 

Po studiích jsem každé léto jezdila na různé veřejné akce, kde jsem kreslila portréty a tak jsem se zdokonalovala v kresbě. Protože venku se nedá kreslit celý rok a pro některé zájemce o portrét bylo sedět modelem náročné nebo chtěli kresbu portrétu využít jako dárek pro své blízké, začala jsem se více věnovat kresbě portrétů podle fotografie. Tak se i rozšířil okruh mých zákazníků, neboť můj portrét podle fotografie na zakázku je dostupný nejen v Brně, ale v celé České republice.

Nyní vedu výtvarné kurzy ve svém ateliéru a v Centru volného času Jabloňka v Brně. Kromě kurzu kresby a malby pro děti nebo dospělé se zaměřuji i na přípravný kurz pro talentové zkoušky na umělecké SŠ a VŠ. Praxi v tomto oboru jsem získala na Střední umělecko - průmyslové škole v Heleníně a na Střední škole umělecko-manažerské v Brně, kde jsem učila kresbu, výtvarnou přípravu, grafický design a dějiny výtvarné kultury.

Kromě portrétům a výtvarným kurzům se věnuji i ilustraci a své volné tvorbě a to především malbě obrazů

 

bottom of page