top of page

Jak si objednat portrét

Pokud máte zájem o kresbu portrétu podle fotografie, kontaktujte mě prosím na můj e-mail:

 

pavla.kantorova@gmail.com

 

Do přílohy přidejte fotografii portrétované osoby (pokud možno kvalitní a ostrou, lépe i více fotografií), já Vám do 24 hod. odpovím a domluvíme se na detailech.

 

Formát a technika

 

Portrét podle fotografie kreslím většinou uhlem na papír. Kresba uhlem je výraznější než tužka a působí více plasticky. Tužka je vhodná na menší rozměry. 

Portrét jedné osoby kreslím na formát papíru A3 (42x29,7cm). Tento formát doporučuji, protože se blíží reálné velikosti hlavy a tím působí více přirozeně. Kresba vypadá lépe než na menším formátu A4 (29,7x21cm).

Dvojportréty a skupinové portréty kreslím na formát papíru A2 (59,4cmx42cm), případně A1 (84x59,4cm).

Pro dvojportréty doporučuji formát A2, ze stejného důvodu jako v případě kresby jednoho portrétu - a to že na tento formát se vejdou dvě osoby v reálných proporcích. Pokud máte však zájem o jiný formát, není problém. Mohu Vám vyříznout i speciální rozměr, který by Vám pasoval do koupeného rámu  (tj např. 21x30cm, 30x40cm, 40x50cm, 50x70cm...).

Pokud by došlo k osobnímu předání v Brně, mohu zajistit i rám a předat kresbu už zarámovanou.

Poštou posílám kresbu většinou bez rámu.

Kromě černobílého portrétu uhlem nabízím i kresbu hnědou rudkou, barevným pastelem na papír nebo malbu akrylovými nebo olejovými barvami na plátno. Cena se odvíjí podle počtu portrétovaných, formátu a techniky (viz. Ceník)

 

Dodací podmínky

 

Termín dodání se odvíjí podle Vašeho požadavku, náročnosti zakázky a mých aktuálních časových možností. Vše je na domluvě. Snažím se vždy, pokud to jde, vyhovět.

Hotový portrét bezpečně zabalený pojišťuji a posílám většinou přes Českou poštu jako Balík do ruky nebo EMS balík do druhého dne. Předem na účet se platí buď celá částka nebo jen záloha (50% z celkové ceny) a zbytek se doplatí dobírkou. Po odeslání portrétu posílám podací číslo zásilky.

Ceník poštovného se odvíjí dle služby a velikosti zásilky (viz. Ceník).

Osobní předání je možné v Brně a okolí.

Proč si objednat portrét

 

Tvorba portrétů má bohatou a dlouhou historii. Už od počátku věků měli lidé snahu zachytit portrét člověka. I po objevení fotografie, která věrně zachycuje realitu, má portrétování velkou a silnou tradici. Umělec vloží do svého díla svůj umělecký rukopis, svoji duši. Obraz má uměleckou hodnotu, která může i časem stoupat.

Sedět modelem je možná vzrušující, ale dlouhé a namáhavé. Proto je ideální řešení vytvoření portrétu podle fotografie. A důvodů je hned několik. Kromě toho, že nemusíte sedět modelem, můžete si také vybrat fotku, kde Vám to nejvíce sluší, a tu si nechat nakreslit. Stejně tak si můžete nechat nakreslit portrét někoho blízkého, portrét s partnerem/partnerkou, portrét dětí, rodinný portrét, svatební portrét, portrét předků na památku apod...

V případě, že se jedná o rodinný či skupinový portrét, lze kombinovat z různých fotografií. Dostanete tak jedinečný společný portrét. Hlavní výhodou kresby portrétu podle fotografie je, že portrétovaná osoba o tom neví a tak ji překvapíte originálním dárkem.  Pokud si nejste jistá/ý, jakou kresbu pro obdarovaného objednat, můžete mu věnovat dárkový poukaz na kresbu podle jeho přání. 

bottom of page